Oddílová základna - tábořiště
Oddílová základna v lesích Tišnovska, konkrétně v údolí potůčku „Halda“ mezi obcemi Níhov a Katov.
Oddílová základna - tábořiště
Příprava na hru- nástup.
Oddílová základna - tábořiště
Koupelna.
Oddílová základna - tábořiště
Večerní táborák.
Letní tábor v Níhově
Indiánské léto - společné foto všech účastníků.

Indiánský obleček - tábor 2020

Ahoj kamarádi,

i když to zatím tak nevypadá, léto a tábor jsou blíž, než si myslíme.  Letošní tábor nese název « Indiánské léto – Hiawathova stezka ». Na našich táborech je zvykem, že si všichni účastníci připraví oděv, pro který se vžil název « táborový obleček ». Ani letošní indiánský tábor nebude vyjímkou, a proto vám přinášíme pár tipů, jak se na něj připravit, abyste se tam mezi kamarády cítili jako opravdoví indiáni.

Oděv plnil v životě indiánů mnoho funkcí. Chránil před nepřízní počasí, rozlišoval se jím věk, pohlaví, povolání i příslušnost ke společenské vrstvě. Indiáni si své oděvy vyráběli nejen z kůží jelenů, losů, karibů a bizonů, ale uměli i tkát látky z bavlny.

Táboření v týpí je osobitým životním stylem a plnému prožití jeho atmosféry pomůže i indiánské oblečení. Stačí jednoduché (to zdůrazňuji), vyrobené vlastní rukou a pokud možno z přírodních materiálů - a efekt je obrovský. Jistě, můžeme se obklopit hromadou indiánských věcí vyšívaných odshora až dolů korálky (dnešní doba nám to umožňuje), ale byla by to jen další forma konzumu. Ne nadarmo všichni velcí lidé tohoto světa říkali, že v jednoduchosti je krása. Různé části oblečení mají různé názvy: bederní rouška, košile, kalhoty, legíny, šaty, pončo, čelenka, mokasíny. Své oděvy zdobili indiáni malováním ornamentů, výšivkami, pírky, korálky a dalšími doplňky.

Jen to jen na vás, jaký obleček si pořídíte a jak ho vyzdobíte. Jen doporučujeme, aby byl z bavlněné nebo lněné látky. Chlapecký oděv se může skládat z košile a kalhot, dívčí oděv z jednoduchých šatů (například s páskem). Všichni ať mají čelenku z bílé gumy / pruženky o šířce 3 cm, kterou sešijete podle svého obvodu hlavy, nebo zavážete na uzel.

Můžete se inspirovat fotografiemi zde v letáčku,  nebo se podívat např. na odkaz na odkazu níže, kde jsou šaty ke koupi za dobrý peníz.

 https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=indi%C3%A1n%20kost%C3%BDm

oblecek indiani

 

Dokument ve formátu Word

 

Nejnovější příspěvky

3. srpen 2023
7. červen 2023

Akce TK Rawen

Vyhledej

Náhodná fotka

  • Kategorie: 30!
© 2020 TK Rawen Brno. All Rights Reserved. Webdesigner Petr Nečas