Oddílová základna - tábořiště
Oddílová základna v lesích Tišnovska, konkrétně v údolí potůčku „Halda“ mezi obcemi Níhov a Katov.
Oddílová základna - tábořiště
Příprava na hru- nástup.
Oddílová základna - tábořiště
Koupelna.
Oddílová základna - tábořiště
Večerní táborák.
Letní tábor v Níhově
Indiánské léto - společné foto všech účastníků.

Táborové zpravodajství - Indiáni 2020

Milé bledé tváře,

máme za sebou téměř polovinu tábora a jistě už jste zvědaví, co prožíváme a jak se nám daří. 

Hned po příjezdu jsme se seznámili s naší indiánskou vesnicí, získali své indiánské jméno, zjistili příslušnost ke svému indiánskému kmeni a ubytovali se v tee-pee stanech. Každý kmen získal své totemové zvíře (had, bobr, vydra a sokol), které potom vytvořil z přírodních materiálů (tyto výtvory můžete vidět na fotografiích) a sepsal legendu o tomto zvířeti. Při čtení legend jsme mezi sebou objevili nové literární i dramatické talenty. :-)

Až do středy jsme si spokojeně žili, hráli hry a užívali si. Například jsme vystopovali jelena a k večeři pak bylo výtečné "jelen-pao". Také jsme si vyráběli a zdobili  čelenky, aby byly naše indiánské šaty kompletní. Ve tvoření jsme pak pokračovali malováním obrázků na ešusy.

Ve čtvrtek pak náš klid narušil nájezd bledých tváří. Bojovali jsme jako lvi a dnes se nám podařilo bílé muže z irokézkého území zahnat.

Naše vítězství jsme oslavili opékáním špekáčků, zpěvy, tanci a křepčením u ohně. 

Dnes nás čeká další velké dobrodružství. Lovení krocanů (kuřat) a jejich příprava v "Setonově hrnci". Také budeme vyrábět lapače snů, aby chránily náš spánek. Medicinmanka Ivča zatím mnoho práce nemá, protože bojovníci i indiánské ženy jsou velmi stateční, zdatní a zdraví.

Velký lovec Kamil (kuchař a hospodář) a jeho tři pomocnice krmí naše žaludky krmí tak výtečnou, že netrpíme žádnou nouzí spíše nadbytkem a naše těla vypadají, navzdory tomu, že jsou v neustálém pohybu čím dál blahobytněji. Měli jsme už takové dobroty jako kuřecí plátek s rýží a šťávou, ovocné knedlíky se strouhankou, květákové placičky s bramborami, vepřové kostky na zelenině s těstovinami a mnoho dalších.

Srdečně vás zdraví 

Indiáni z Níhova

© 2020 TK Rawen Brno. All Rights Reserved. Webdesigner Petr Nečas