Oddílová základna - tábořiště
Oddílová základna v lesích Tišnovska, konkrétně v údolí potůčku „Halda“ mezi obcemi Níhov a Katov.
Oddílová základna - tábořiště
Příprava na hru- nástup.
Oddílová základna - tábořiště
Koupelna.
Oddílová základna - tábořiště
Večerní táborák.
Letní tábor v Níhově
Indiánské léto - společné foto všech účastníků.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY - TÁBOR 2021

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY
l
etní tábor Níhov 10. 7. – 23. 7. 2021
Pořadatel:  Česká tábornická unie-Tábornický klub Rawen Brno, p. s., Puškinova 19,
Místo: Oddílová táborová základna nacházející se v překrásných lesích Tišnovska, konkrétně v malebném údolí potůčku zvaného „Halda“ mezi obcemi Níhova Katov (okres Brno-venkov).
Personál:        
hlavní vedoucí: Jan Dostál (Geran)
zástupce hl. vedoucího: Jolana Šedová (Žolik)
hospodář: Kamil Augustýn (Kamilek)
program: Daniela Ludvová (Danča)
zdravotník: Ivana Zemanová
kuchařka: Jarka Hanáková (teta Maurová)
Plus další vedoucí a instruktoři (rádci).
Všichni vedoucí mají potřebnou předepsanou kvalifikaci pro výkon své funkce.

Přihlašovaní probíhá výhradně on-line přes webové stránky www.tkrawen.cz. Podepsaný originál přihlášky a ostatních dokumentů bude nutné odevzdat při odjezdu. Tyto dokumenty budou ke stažení na webu, jakmile budeme znát jejich letošní podobu, která ještě nebyla stanovena.   

Termín pro zaplacení účastnického poplatku za tábor ve výši 3980 Kč je do konce května. Členové ČTU se zaplaceným členským příspěvkem do konce dubna mají sníženou cenu
na 3 800 Kč.

Platby posílejte převodem na účet Tábornického klubu č. 176608052/0300. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěteV případě odhlášení dítěte si vyhrazujeme právo storno poplatku ve výši již vynaložených nákladů, v závislosti na termínu odhlášení. Upozorňujeme, že máte možnost požádat o příspěvek zaměstnavatele nebo Magistrát města Brna - odbor soc. věcí. Na letní tábory přispívají i některé pojišťovny - zjistěte si podmínky. Chcete-li vystavit nějaké potvrzení nebo fakturu, prosím obraťte se na Jolanu Šedo-vou (Žolik) včas, a pošlete podrobné údaje pro vystavení faktury.  

číslo účtu: 176608052/0300 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte)
hlavní vedoucí: Jan Dostál (Geran), tel.: 720 660 090
administrativa, platby: Jolana Šedová (Žolik), tel.: 777 731 727, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Základna:  Tábor je ryze přírodní. Spíme v indiánských stanech zvaných tee-pee a stanech s podsadou, k dispozici je dřevěná jídelna a kuchyně bez elektřiny a vodovodu. I když „už se to horší“, civilizace nás dostihla, občas pustíme elektrocentrálu. 😊 Jsou zde suché záchody a umývárna u potoka, teplá voda a sprcha je k dispozici po ohřátí v kotli (brutaru). Děti se aktivně zapojují do veškeré práce na táboře jako je příprava dřeva, noční hlídky, mytí nádobí apod.

Stravování:  Jídlo je zajištěno 5x denně (výdej dopolední svačiny je většinou spojen se snídaní). Pokud to dovolí epidemiologická situace a aktuální pravidla, podílejí se děti i na přípravě stravy pod vedením našich kuchařů a svých vedoucích. V opačném případě budou přípravu stravy zajišťovat vedoucí pod vedením našich zkušených kuchařů Kamilka a Jarky. Po celou dobu tábora je zajištěn pitný režim. Ve várnicích je vždy k dispozici teplý čaj, studená šťáva a pitná voda.

Program:  Hlavním zaměřením tábora je postarat se o sebe 2 týdny v přírodě, pod stanem, u ohně, s kytarou... Součástí tábora je samozřejmě spousta her, soutěží a jiných aktivit, včetně rukodělek, vodních hrátek a výletů do okolí.

Ubytování:  V indiánském tee-pee na vlastní karimatce, dece, ve vlastním spacáku, na vlastním polštářku, za každého počasí. 😊

Doprava:  Tam i zpět společně vlakem z královopolského nádraží. Odjezd na tábor bude v sobotu 10. 7. po poledni, návrat v pátek 23.7. kolem 14.00 hodiny. Seznam nutných a doporučených věcí a další podrobné informace o táboře zašleme spolu s dokumenty k nástupu na tábor.

Komunikace: Upozorňujeme předem, že návštěvy na táboře nejsou z hygienických a psychologických důvodů povoleny, rovněž platí zákaz mobilních telefonů. Má do hned několik důvodů. Jednak nejsme schopni při nejlepší vůli zajistit jejich hlídání před poškozením či ztrátou, dále na tábořišti není možnost dobíjení telefonů účastníků a hlavně chceme dětem dopřát aby zjistili, jak jsou samostatné a dokázali alespoň dva týdny naplno prožít ve spojení s přírodou a svými kamarády. K táboru patří i čekání na dopisy, odloučení od rodičů a naopak dvoutýdenní soužití s celou táborovou rodinou. Nemusíte mít strach, že nebudete vědět, co se na táboře děje. I letos plánujeme zveřejňování fotografií z průběhu tábora na našem webu. Budete-li mít nějaké obavy, můžete se zeptat, jak se dětem daří na telefonních číslech uvedených v rámečku. Pokud nebudeme zrovna na příjmu, ozveme se vám zpět. Nejlépe se nám osvědčilo „informační okénko“ v době mezi odpoledním programem a večeří tj. mezi 17.30 a 18.30 hod.

Dokumenty: Na náš web www.tkrawen.cz bude­me průběžně přidávat všechny táborové dokumenty jako je přihláška, list účastníka, čestné prohlášení atp. Rovněž zde naleznete seznam přihlášených účastníků (pouze křestní jméno) s poznámkou o zaplacení tábora.

Sledujte náš web! Najdete tam vždy aktuální informace! 😊 

© 2020 TK Rawen Brno. All Rights Reserved. Webdesigner Petr Nečas