Oddílová základna - tábořiště
Oddílová základna v lesích Tišnovska, konkrétně v údolí potůčku „Halda“ mezi obcemi Níhov a Katov.
Oddílová základna - tábořiště
Příprava na hru- nástup.
Oddílová základna - tábořiště
Koupelna.
Oddílová základna - tábořiště
Večerní táborák.
Letní tábor v Níhově
Indiánské léto - společné foto všech účastníků.

Rukodělky a dřevařská brigáda

Akce pro děti i rodiče! Sobota 19. března 9.00 – 17.00 hod.

Srdečně zveme děti, ale i tvořivé rodiče v sobotu 19. 3. 2022 (po jarních prázdninách) na tvořivou dílnu pod vedením našich kamarádek z České tábornické unie (Buďa, Žaba, Dračice).

Tentokrát to bude specializovaná KNIHAŘSKÁ DÍLNA se zajímavým hostem, kterým bude profesionální lektorka knihařka Kačka Beňáková. Naučí nás základy šité vazby a vlepení do tvrdých desek. Vyrobíme si šitý zápisník formátu A5, lze si udělat i vrtaný blok a desky na scrapbookové album. Děti si mohou vyrobit jednoduché bločky s vlastnoručně zdobenou obálkou a na buttonovači i placky s obrázky. Na ukázku přineseme i vypalovačku do dřeva (vařečky, dřevěné placičky).

Zájemci, hlaste se u Žolíka (e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., SMS nebo telefonem na č. 777 731 727 nebo přes Messenger) nejpozději do pondělí 14. března do večera. V úterý se bude objednávat materiál, tak ať víme, kolik nás bude.

Sraz Raweňáků je v sobotu 19. 3. v 8.30 hod. v Pisárkách na zastávce trolejbusu č. 26 s názvem „Antropos“ – směr Nový Lískovec. Odtud pojedeme společně.

Druhá možnost je přijet spolu s dětmi (nebo alespoň přivézt děti) přímo na adresu Oblá 469, Brno-Nový Lískovec, kde budeme mít pronajatý prostor na tvoření na Lysce (součást SVČ Lužánky).

S sebou jízdenku nebo šalinkartu, přezůvky, pití, svačinu, oběd a 200 Kč. (Platí se pouze příspěvek 60 Kč za pronájem Lysky + přesně spočítaný materiál použitý na výrobky, takže do těch dvou stovek se určitě vejdeme. Lektorka je zdarma!) Předpokládaný konec bude v 17 hod., ale děti lze vyzvednout i individuálně, podle toho, kdy budou hotovi se svými výrobky. 😊


Milí kamarádi, vážení rodiče,

chceme vás pozvat na první sobotu po jarních prázdninách, kdy jsme pro vás připravili hned dvě akce, takže máte z čeho vybírat. Věříme, že každá osloví trochu jiný okruh zájemců, takže si nebudou vzájemně konkurovat.  

Můžete se zúčastnit:

1) Kamilkem pořádané jednodenní dřevařské brigády. Určitě to nebude jen o práci. Pojede se vlakem do Skleného nad Oslavou, takže vlastně takový jednodenní výlet s tím, že se při tom nachystá dřevo, které se pak odveze na tábořiště. Tato akce je vhodná pro ty, kteří se nebojí práce a chtějí si u ní užít i nějakou legraci - můžou to být starší děti, šikovné mladší děti i ochotní tatínci.

Hlásit se můžete přímo u Kamila (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

nebo

rukodlky 11 20220328 1586202275rukodlky 12 20220328 1757005235

rukodlky 14 20220328 1641141780rukodlky 17 20220328 14263652472) tvořivé rukodělné dílničky - pozvánku s informacemi a ukázky hotových prací z minulých rukodělek najdete v příloze. Tato akce je vhodná pro všechny tvořivce - od nejmladších dětí až po tvořivé maminky. Všichni jste srdečně zváni! Doufám, že tím založíme tradici a budeme se účastnit i dalších rukodělných dílen. (V plánu jsou 4-5x za školní rok, vždy s jinou náplní: např. textilní, šperkařská, velikonoční i adventní dílna.)

Hlásit se můžete u Žolíka na tomto e-mailu, nebo tel. č. 777 731 727 nebo přes Messenger).

Přejeme krásné jarní prázdniny a těšíme se na vás!!!!!

Vezměte s sebou své kamarády a spolužáky, kterým by se akce mohla líbit. 😉

 

© 2020 TK Rawen Brno. All Rights Reserved. Webdesigner Petr Nečas