Oddílová základna - tábořiště
Oddílová základna v lesích Tišnovska, konkrétně v údolí potůčku „Halda“ mezi obcemi Níhov a Katov.
Oddílová základna - tábořiště
Příprava na hru- nástup.
Oddílová základna - tábořiště
Koupelna.
Oddílová základna - tábořiště
Večerní táborák.
Letní tábor v Níhově
Indiánské léto - společné foto všech účastníků.

Malé ohlédnutí na konci prázdnin

Milí rodiče, milí kamarádi, 

uteklo to jako voda a je tady konec prázdnin. Doufáme, že jste je všichni prožili hezky a v pořádku jste se vrátili ze svých cest. Dovolte nám ještě malé ohlédnutí za letošním ročníkem tábora. 

Vám rodičům děkujeme za to, že jste nám i letos dali důvěru a svěřili nám své děti na Indiánský tábor. Vážíme si toho. Dětem patří díky za to, že šly do všeho naplno a byly odvážné  a naprosto báječné! Domnívám, že tak dobrou partu dětí jako letos jsme na táboře už dlouho neměli. Jme rádi, že se nezalekly ani nepřízně počasí, které nám letos dalo opravdu zabrat. (Určitě Vám doma vyprávěly zážitky.) První týden tábora bylo opravdu chladno a to zejména v noci, takže jsme dětem půjčovali všechny erární deky a spacáky, které byly k dispozici. Potom následovalo 5 dní dešťů, při kterých už louka vůbec nebyla schopná vodu vsáknout, takže se tvořily obrovské kaluže a bláto. Z tohoto důvodu jsme obyvatele jednoho týpí museli přesunout do chaty a na jednu noc jsme nakonec raději odešli všichni do tepla a sucha kulturního domu v nejbližší vesnici. (Tuto variantu máme vždy pro jistotu domluvenou předem se starostou.) Děti to braly většinou s humorem jako velké noční dobrodružství, ale přesto doufáme, že příští rok nám bude počasí více přát. ☺ 

 Jsme rádi, že se letos tábor obešel bez vážnějších zdravotních komplikací (s výjimkou Fabiánkova palce) a pouze s jedním nachlazením. Určitě se nám vyplatilo i to, že jsme dbali zvýšenou měrou na dodržování hygieny a celkovou čistotu v průběhu tábora (mytí rukou, dezinfekce, častější výměna vody na mytí nádobí atp.). Pak jsme byli napnuti ještě 14ti dnů, ale naštěstí nám ani v této době po skončení tábora nebyl hlášen žádný případ onemocnění COVID-19 ani jiným infekčním onemocněním.

Chceme ještě jednou moc poděkovat všem rodičům, kteří nás podpořili materiálně, finančně i praktickou pomocí. Dodali jste nám letos zdravotní a hygienické potřeby, drogerii, pastelky, papíry, plachty, tiskli diplomy, zajistili odvoz batohů, pomáhali při brigádách atp. Díky patří oběma rodinám Kocourkovým (z Prahy i Budějovic), Blatným, Višňovským, Šedovým, Tippnerovým, Horákovým, všem třem maminkám, které přijely pomoct do kuchyně (a vařily opravdu skvěle!) a mnoha dalším lidem, kteří nám pomáhali a pomáhají. Bez nich bychom mnoho věcí nezvládli.  Ještě jednou velké DÍKY!

Připomínám, že aktuální informace o dění v klubu můžete sledovat na našem novém webu www.tkrawen.cz . V tuto chvíli pracuje Ivča Zemanová (zdravotnice a hlavní fotografka :-) ) na tom, aby dala dohromady všechny táborové fotografie (od všech fotografů). Z nich uděláme výběr, který umístíme na web.

Nyní už chystáme první akci pro děti  v letošním školním roce - PODZIMNÍ PRÁZDNINY. Snad nám situace dovolí je uskutečnit.  Plánované jsou  od středy 28. 10. do neděle 1. 11. 2020 v Bedřichově. Pozvánka na tuto akci se rovněž objeví v nejbližších dnech až týdnech na našem webu. Doporučuji, abyste si už teď poznačili tento termín do svých diářů a sledovali aktuální informace na webu, kde budeme reagovat podle vývoje koronavirové situace. Na akci se bude přihlašovat on-line přes web.   

Moc se těšíme na další setkání s Vašimi dětmi i s Vámi a dětem přejeme šťastné vykročení do nového školního roku s co nejméně komplikacemi! 

Za tým vedoucích

Jolana Šedová (Žolik)
náčelnice a statutární zástupce

Česká tábornická unie - T. K. Rawen Brno, p. s. 

IČ: 65 35 13 21, DIČ: CZ 65 53 13 21

tel: +420 777 731 727

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

webové stránky: tkrawen.cz

© 2020 TK Rawen Brno. All Rights Reserved. Webdesigner Petr Nečas